Carameillotte – konfitura z kwiatów mlecza
Carameillotte – konfitura z kwiatów mlecza nazywana często miodem z mlecza
Carameillotte – konfitura z kwiatów mlecza nazywana często miodem z mlecza
Jeszcze takiej nie macie? To błąd! Każda wytworna kobieta powinna mieć choć jedną apaszkę ze słynnego paryskiego domu mody!
Zwany "dwacefałką", albo "cytrynką" lub "kaczką", narodził się w umyśle Pierra Boulanger, szefa Citroena, który pewnego dnia pod koniec lat 30 XX wieku wpadło biura swoich konstruktorów i wypowiedział tyleż odkrywcze co enigmatyczne słowa: "cztery koła pod parasolem".
Wszystko zaczęło się od niebieskiej wstążki...
Legenda głosi, że Edith Giovanna Gassion – bo tak nazywała się w rzeczywistości – urodziła się na paryskim chodniku, przy rue de Belville, na rozłożonej pospiesznie kapocie policjanta, 19 grudnia 1915 roku.
Jedna z najsłynniejszych historii miłosnych literatury francuskiej, jedna z wielu wersji mitu o"pięknej i bestii", która okazuje się mieć szlachetne serce…
Po polsku mówimy: gawrosz, mały ulicznik. Czapkę albo chustkę nazywamy gawroszką. A wszystko to wzięło się od postaci z powieści Wiktora Hugo pt. Nędznicy, o imieniu właśnie Gavroche.
Wchodzi na scenę zwykle wtedy, gdy mowa o wielkiej rewolucji francuskiej, jednak była znana już starożytnym Persom i Rzymianom. Jej współczesna nazwa pochodzi od Bogu ducha winnego Josepha Guillotin, francuskiego lekarza i działacza społecznego.
Fluctuat nec mergitur – ta łacińska sentencja, oznaczająca "unosi się na falach, lecz nie tonie" jest wpisana w godło Paryża. Towarzyszy wizerunkowi okrętu, dryfującemu na falach.
W Muzeum Cluny w Paryżu, posiadającym w swych zbiorach wspaniałe obiekty sztuki średniowiecznej, podziwiać cykl sześciu tapiserii o wspólnej nazwie "Dama z jednorożcem".