newsletter
reklama

Kumple z dżungli” w kinach od 1 grudnia 2017 r
27-11-17

Maurycy wygląda jak pingwin… ale drzemie w nim tygrys! Został wychowany przez tygrysicę i jest  mistrzem Kung Fu.

Retrospektywa filmów Chrisa Markera w kinie U-Jazdowski
20-11-17

W dniach 17-30 listopada kino U-Jazdowski (dawne Kino LAB) przedstawia retrospektywę filmów Chrisa Markera, jednego 

Festiwal Zawirowania: „Le jeune homme et la mort”
07-11-17

"Le jeune homme et la mort” spektakl w choreografii Didier Théron, budzi szczególne zainteresowanie. W ciągu jednej godziny troje tancerzy rzuca się w szalony wyścig poza wszelkie fizyczne granice.

Freedom Jazz Festival 2017
26-10-17

Freedom Jazz Festival to przedsięwzięcie kulturalne, którego główną ideą jest propagowanie jazzu i polskich inspiracji muzycznych pochodzących zarówno z muzyki ludowej, jak i muzyki sakralnej oraz uświetnienie Święta Niepodległości. Wydarzenie to ma na celu przywrócenie pamięci o rodzimych mistrzach klasyki, będących tak istotną wizytówką Polski na świecie. 

 

Francuska książka uhonorowana w Krakowie
02-10-17

Francja będzie gościem honorowym XXI Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które przyciągają co roku 60 000 zwiedzających. 

Wystawa zdjęć REVELATION-REVOLUTION autorstwa ODILE BERNARD SCHRÖDER.
25-09-17

Wystawę "REVELATION-REVOLUTION" Odile Bernard Schröder zrealizowała w trakcie kampanii prezydenckiej we Francji w 2017 roku.  

Uwaga, Uwaga kibice RUGBY!!!
15-09-15

Już od 18 września 2015 kibice francuskiej druzyny rugby będą mogli kibicować swojej drużynie!

Napoleon i Sztuka w Zamku Królewskim w Warszawie
09-09-15

Będzie to pierwsza w Polsce tak obszerna prezentacja artystycznych dokonań Francji doby napoleońskiej. Na wystawie znajdzie się ponad 100 dzieł sztuki najwyższej klasy, użyczonych przez muzea i kolekcje francuskie, m.in.: Musée du Louvre, château de Versailles, Musée des Arts décoratifs, Musée Carnavalet, Musée-chateau-Fontainebleau, Le Mobilier National, château de Malmaison, Manufacture nationale de Sèvres, czy Musée Fabre w Montpellier. Zobaczymy obrazy i rysunki artystów takiej rangi, jak: François Gérard, Jacques-Louis David, François-Xavier Fabre, Anne-Louis Girodet, Pierre-Joseph Proudhon, a także rzeźby Davida d’Angers i Jean-Antoine’a Houdona. Rzemiosło artystyczne reprezentować będą brązy i srebra Jean-Baptiste’a-Claude’a Odiota i Martina-Guillaume’a Biennais, w tym realizacje projektów czołowych dekoratorów empire'u – Charles’a Perciera i Pierre’a-François-Léonarda Fontaine’a.

Grafika francuska od impresjonizmu do art nouveau w krakowskim Muzemum Narodowym.
19-08-15

Do stycznia 2016 r.  w krakowskim Muzeum Narodowym będzie można oglądać wystawę grafik francuskich impresjonistów.

 

Asterix i Obelix
06-08-15

UWAGA WIELBICIELE PRZYGÓD ASTERIXA I OBELIXA!!!

 

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8